Antieke houten trappaal met gesneden mannenhoofd | Artikelnummer 5384
Er zijn trappalen, en dan is er deze.
Een groengeschilderde houten trappaal van 135 cm hoog, met een gedraaide schacht en verticale ribben, zoals je die vaker tegenkomt in herenhuizen uit de late negentiende of vroege twintigste eeuw. Maar wat deze paal uniek maakt, staat bovenop: een met de hand gesneden mannenhoofd in donker hout, realistisch van uitdrukking en vakkundig uitgevoerd. Wie er dit hoofd op heeft gesneden, en waarom, is niet meer te achterhalen. Dat maakt hem alleen maar intrigerender.
Of het ooit een portret was, een kunstzinnige gril, of een ambachtsman die zijn stempel wilde drukken, weten we niet. Wat we wel weten: je vindt dit nergens anders.
Deze paal is een gespreksonderwerp op zichzelf. In een interieur als losstaand object, als sokkel, of gewoon omdat u van dingen houdt die een verhaal hebben.
Oude materialen bewaren niet alleen geschiedenis. Soms bewaren ze ook raadsels.
Wilt u nog verder of heeft u vragen? Vul dan het onderstaande formulier in.
Bij interesse of vragen, stuur gerust een bericht.
Niet helemaal wat je zoekt? Bezoek ons aanbod op locatie! Helaas kunnen wij niet alles online plaatsen.





